Produkty · 10.2.2023

Nenechte se zaskočit vyklízením domu při jeho prodeji


Lidé, kteří kupují rodinný dům nebo rekreační nemovitost, se mohou dostat do nepříjemné situace, kterou nepředpokládali. Kupříkladu po podpisu rezervační smlouvy, kdy vyjdou najevo nějaké skryté technické vady. Toto lze ovšem řešit smluvně jistou kompenzací a vzájemnou dohodou, a to tak, aby žádné ze smluvních stran nevznikla nějaká nevýhodná majetková újma.

starý dům

Mnohem horší jsou situace, kdy původní majitel předá objekt v dohodnutém termínu plný starého harampádí. Například zaplněný spotřebiči, koberci, nábytkem a mnoha dalšími vyřazenými předměty, které se ukrývají ve sklepě nebo na půdě. Komplikované je to zejména tehdy, potřebujete-li mít dům připravený k rekonstrukci a máte sjednanou smlouvu se stavební firmou.

A právě v takovýchto situacích jsou nám k dispozici stěhovací firmy. Stačí je kontaktovat a v zásadě nepotřebujete nic jiného řešit, pouze dohodnout termín vyklízení, zajistit přístup k objektu, předat klíče a případně se vyklízení zúčastnit jako pozorovatel, kdybyste v průběhu práce objevili něco co byste chtěli zachovat.

okénko z půdy

Stěhovací firmy si poradí takřka se vším, pouze pokud se v domě vyskytují plynové spotřebiče, které chcete demontovat a následně odvézt, měli byste na jejich odpojení povolat instalatéry. Vyklízení pak probíhá na profesionální bázi, v první řadě se třídí nebezpečné předměty, jako jsou staré zářivky a úsporné žárovky plné rtuti, různé toxické chemikálie, hořlaviny, barvy atp., které se musí podrobit ekologické likvidaci. Ostatní materiál se pak odváží na sběrné dvory, ovšem o to se nestaráte vy, ale stěhováci, neboť odvoz věcí je zahrnutý v ceně za komplexní službu.

A jedna dobře míněná rada na závěr: Pokud v domě objevíte něco zajímavého, můžete to nabídnout vašim přátelům a požádat pak stěhovací firmu stěhování v Praze, aby jim tyto předměty odvezla domů, např. jestliže se jedná o větší kusy nábytku, koberce nebo některé spotřebiče, lustry apod.