Online · 14.2.2023

Peníze nám nemusí chybět

To, že mohou peníze člověku někdy dojít předčasně, není pro nikoho jistě překvapením. Peníze se přece utrácejí, a jakmile přesáhnou takové výdaje příjmy, dovede to člověka postupně až na nulu a třeba i do mínusu. Tak už to prostě je. A nic s tím nenaděláme. Ledaže bychom přestali utrácet, což je ale nemožné.

Aby byly naše životy v tomto ohledu co nejpříjemnější, musíme se pochopitelně postarat o to, aby nám peníze nedocházely. Znamená to tedy zacházet s nimi v první řadě s rozmyslem, neutrácet zbytečně moc nebo nevynakládat peníze za hlouposti. Jenže to se snáze řekne, než udělá. A to už ani nemluvě o tom, že někdy dojdou peníze i těm nejzodpovědnějším z nás, a to proto, že jsou někdy naše příjmy natolik nízké, že s nimi ani ten nejlepší hospodář nevystačí.

mince eura

Peníze tedy můžeme hypoteticky postrádat všichni. Někdy dokonce každou chvíli. A když už se nám nedaří v podobné situaci normálně žít, nezbývá nic jiného, než se pokusit aspoň o sehnání nějaké půjčky, kterou bychom svůj dočasný nedostatek kompenzovali.

Jenže půjčku nám většinou jen tak někdo nedá. Půjčí nám jedině ti, kdo v nás mají dostatečnou důvěru, kdo jsou přesvědčeni o tom, že jim vypůjčené peníze v pořádku vrátíme. Takže se to neobejde třeba v bankách bez prověřování žadatelových kvalit typu výše příjmů a dokonalost registrů dlužníků.

dvacet eur

A když tu někdo neprojde sítem výběru a nedostane nic? Pak je tu pro něj vždycky ještě americká nebankovní hypotéka. Kterou si může vzít i někdo, komu by snad ani nikdo jiný nepůjčil. Protože tady se zaručuje splácení rychle a jednoduše a rychle a jednoduše tedy mohou být i vyplaceny peníze. Které dokážou leckoho uchránit před finanční tísní a třeba ho i zachránit vysloveně v posledním okamžiku, kdy už jde do tuhého. A kdo ví, zda taková nebankovní hypotéka nepomůže jednoho dne i vám.