Produkty · 9.2.2022

Nemilé události

Znáte to, nohy na stole, víno u ruky a spokojenost by se dala krájet. Jenže ani se nenadějeme a bum.

Stát se může naprosto cokoli, my však jako modelový příklad zvolíme havárii, například vodní. Stává se to ve starších domech, bytovkách, ale nikde není psáno, že vada materiálu došla tak daleko, že již neudrží tlak a je to tady i v novostavbě. Ani se nenadějete.

spousta vody

Takže začneme podivným zvukem, který nám pošimrá ucho, ale většinou jen zatřeseme hlavou a necháme to plynout. Šťouralové se však chvíli ošívají a nedá jim to. Vyrazí na výzkumnou cestu po bytě či domě. Pokud je to žena, uslyšíme ječení, pokud muž, uslyšíme nějaká nemravná slova. Obojí však značí, že se děje něco, co nebývá obvyklé.

Voda teče nebo stříká přímo ze zdi a nastává zmatek. Tedy ve většině případů. Až někdo dostává rozum a běží zastavit přívod vody, pokud tedy ovšem vůbec tuší, že něco podobného existuje a tuší kde to vůbec je.

únik vody

Když je provedeno, nebo i když není, začne se přemýšlet co s tím, Závada je tam, kde je to nevhodné, protože pak pokračuje rozvod vody dále. A bez vody, jak známo, je těžký život.

Pobíhání sem a tam nepomůže, ani sousedi, kteří však toto vítají jako velmi vzrušující a někteří mají dokonce radost. Nedávají to sice najevo hlasitými výkřiky, ale tváří se jako že by rádi pomohli.

Málokoho asi napadne v naprostém klidu tasit jako kovboj mobilní telefon a zavolat havarijní službu. Že nevíte číslo, no jo, to jsem si mohl myslet. Takže dávejte velký pozor, zcela zadarmo vás naučím jeden trik. Začněte tím, že kliknete na modrý text dále. Tomu se říká odkaz, nebo anglicky link, a ten vám otevře web který vlastní právě havarijní servis, který potřebujete. Další část triku spočívá v tom, že si velmi pečlivě opíšete kontakt a ten si pečlivě uschováte. Do mobilu a také napsaný rukou tam, kde bude neustále na očích. A když se pak něco semele, víte, co dělat.