Produkty · 26.4.2021

I nehostinná předsíň se dá přetvořit v dokonalý skvost

Předsíň je pro mnohé prostorem, do kterého investují nejméně úsilí a času při zařizování. Proč taky jedná se jen o průchozí místnost, kde se nikdo z hostů příliš neohřeje a rovnou míří do společenských prostor. Na druhou stranu je to to první, co každá návštěva u vás doma uvidí. Lidé si dokáží udělat o člověku úsudek během pěti vteřin, tak co když tomu ani v případě interiéru není jinak? I z malého a nehostinného místa, kterým mnohdy předsíň je, se dají vytvořit reprezentativní prostory, které zaujmou na první pohled. Jak na to?

bílý nábytek

Světlé barvy a materiály

Předsíň je povětšinou malá, temná a nevytápěná místnost, ve které se nikdo příliš nezdržuje. Zatímco v rodinných domech jsou vstupní prostory mnohdy velice okázalé, v panelových bytech je zapotřebí pracovat s malým prostorem. Ten mnohdy nestačí ani na otočení a dvě osoby současně se zde vejdou jen zřídka. Světlé barvy sice dispozici malé místnosti zvětšit nedokáží, ale dokáží jí zvětšit alespoň opticky. Předsíně jsou mnohdy místnosti bez přirozeného světla a je proto krajně nevhodné volit tmavé barvy, které by prostoru v ničem neprospěly. Krémová, světle šedá, béžové nebo prach obyčejná bílá dokáží někdy na stěnách hotové zázraky. Jinak tomu není i v případě podlahy, kterou raději také volte v jemných odstínech. Pokud už v předsíni podlahu máte a nechcete jí měnit, bohatě jí postačí zakrýt světlým kobercem.

velký prostor

Nábytek, který nezabírá místo

Nesmíme zapomínat ani na nábytek. Na podlahu se toho už sice moc nevejde, ale stěny poskytují dostatek prostoru pro zavěšení. Věšáky na pověšení svršků, malý botník a velké zrcadlo. To je veškerý nábytek, který zde potřebujete. Nábytek se snažte vybírat s ohledem na další viditelné prvky v domě. Máte doma dřevěné nebo kovové schody https://www.fa-havlicek.cz/cs/m-94-kovove-schody? Tak tuto dominantu nepřehlédněte!