Láska · 22.9.2021

Jak na šťastný vztah?

Pod pojmem láska si asi většina lidí vybaví dva zamilované lidi, jak spolu prožijí celý život téměř bez hádek, bez nevěr, a bez problémů. Jenže ono to tak není, a už vůbec ne dnes. Je to dáno dobou, protože nová doba nám přinesla nové příležitosti, a také se změnilo naše chování a vnímání některých věcí.

pár západ slunce

Nevěra jako konec
Pro většinu lidí je nevěra i dnes důvodem pro ukončení vztahu. Někdo by mohl namítnout, že se lidé podváděli i dřív, a tolik vztahů kvůli tomu nekončilo. Jenže dřív něco jako rozvod neexistovalo, a v pozdější době šlo o určité stigma, a proto spolu lidé raději vydrželi v nespojeném a nešťastném vztahu, protože “co by na to řekli lidi”. V dnešní době se nevěra docela bagatelizuje, z mnoha článků i knih se dozvídáme, že je to vlastně úplně normální, tak proč nepodvádět? Máme spoustu příležitostí, a to jsou hlavní sociální sítě. Jen se zamyslete nad tím, kolik lidí ve vašem okolí si někoho našlo přes sítě?

starší pár

Kompromisy
Všichni, kteří prožili celý život po boku stejného partnera vám nejspíš potvrdí, že kouzelné slovo pro dlouhý a spokojený vztah je kompromis. vztah, kde lidé nejsou schopni kompromisu stejně dříve nebo později skončí. I když se jeden z partnerů zprvu podřídí druhému a nechá jej o všem rozhodovat, přestane na to mít nervy, a prostě jednou bouchne. Tomu nezabráníte. Pokud chcete mít spokojený život, musíte dát prostor i svému protějšku.

Bez tolerance by to taky nešlo. Nejde o to tolerovat všechno a přehlížet i vážné problémy způsobené tím druhým, ale řeč je o běžné toleranci. Vy můžete tiše tolerovat jeho ponožky na zemi, on zase to, že bez ranního kafe jste nervní.Je důležité spolu o všem mluvit zavčas, snažit se všechno vyřešit s chladnou hlavou, a přehlížet drobnosti. To že váš muž nesklopí prkénko na wc – proboha proč? Je takový problém si ho dát dolů?