Nezařazené · 1.5.2023

Cestovní lékárnička může být Vaše záchrana

Spousta z nás před dovolenou nebo jinou cestou si klade otázku ohledně cestovní lékárničky. Jaký důvod si ji sebou na cesty brát, vždyť ono je lékáren všude dosti. Celkem Vás může zneklidnit informace, že léky se mohou v zahraničí jmenovat jinak a jejich dávkování je také jiné.  A jste si svou znalostí cizího jazyka tak přesvědčení, že dokážete vysvětlit, o co vlastně máte zájem? Ne všude koupíte bez lékařského předpisu i banální léky na bolest jako u nás a poté to pro Vás může být opravdu utrpení i obyčejná bolest hlavy. Když už budete lékárničku doplňovat, nezapomeňte zkontrolovat léky a její expirační dobu.  V teplých krajinách není na škodu lékárničku uložit do ledničky. Ale co sbalit tak, aby byla lékárnička připravená právě pro tu Vaši cestu?

krabička pro první pomoc

Co má cestovní lékárnička obsahovat?

 

Lékárničku je dobré balit, dle toho jak se chystáte trávit Vaši dovolenou, dle místa pobytu, pro kolik lidí je určená a tak aby Vám nezabrala půl kufru. Základní součástí cestovní lékárničky musí být Vaše léky, které pravidelně užíváte. Určitě Vám nesmí chybět léky na nevolnost, které Vám mohou zpříjemnit cestu v dopravním prostředku. Nezapomínejte ani na léky na zažívací potíže, které bývají nejčastějšími problémy cestovatelů. Nové prostředí Vám může přivodit alergickou reakci. Proto určitě uděláte dobře, když budete vybavení i na tyto potíže. Lékárničku doplňte ještě o léky na bolest, horečku, rýmu. Ted už stačí v poslední řadě dát pár náplastí, obvaz, elastické obinadlo a jste připraveni na cestovatelské dobrodružství.

plná lékárnička

Na co nezapomenout?

 

·         Pokud to Vaše místo pobytu vyžaduje, nezapomeňte se nechat očkovat

·         Před každou delší cestou projít prohlídkou u lékaře, že je Vaše tělo v pořádku.

·         Pokud si nebudete vědět rady co přesně sbalit do lékárničky, ochotně Vám poradí v každé lékárně.

·         Dezinfekční prostředky a krémy na ruce

·         Přípravky při poštípaní hmyzem

·         Kvalitní opalovací krém

Lékárnička Vám zabere opravdu menší část Vašeho zavazadla a může Vám opravdu velmi pomoci při zdravotních nepříjemnostech.