Dům a byt · 26.12.2019

Zázrak jménem ocet

Ocet by neměl v žádné domácnosti rozhodně chybět. Když dáme stranou to, že je nezbytný při dochucování řady jídel, tak jak jej jinak můžete využít? Přece při úklidu, vyzkoušejte následující tipy a uvidíte, že na ně nedáte dopustit.
 
Vyžeňte ze šatníku moli
Pokud Vás trápí tito nepříjemní parazité, co ničí Vaše oblečení, zkuste dát na dno šatní skříně hrnek s octem, do kterého přidáte pár kapek prostředku na mytí nádobí.
 úklid dřezu
Odstraňte skvrny z oblečení
Každý se chce zbavit nežádoucích skvrn na oblečení. V tomto případě použijte místo obyčejného octu vinný ocet, který aplikujte na potřebná místa o prádlo klasicky vyperte. Tento druh octa pomůže i při bělení zašedlého prádla. Zároveň může sloužit jako účinná náhrada za klasickou aviváž.
 
Vyčistěte klávesnici
Jednou za čas je opravdu toto PC příslušenství potřeba vyčistit. Počítač odpojte ze sítě, nebo pokud máte externí klávesnici, odpojte ji, budete se Vám s ní lépe manipulovat. Pomocí jemného hadříku a trošky octa ji vyčistěte, nechte dobře proschnout a až poté připojte k PC.
 
Vraťte šperkům lesk
Zašlé a zčernalé šperky můžete nechat vyčistit profesionály anebo to také můžete vyzkoušet sami. A to pomocí již několikrát zmiňovaného zázračného dochucovadla. Na chvíli do něj šperky namočte a pak pomocí měkkého hadříku vyleštěte.
 
 dochucovadla u příborů
 
Odmastěte kuchyň
Kuchyň je místem, kde se s mastnotou setkáme nejčastěji. Drží se zejména na spotřebičích jako je sporák, mikrovlnná trouba a digestoř. S pomocí octa se jí zbavíte během pár vteřin.
 
Vyčistěte podlahu a koberce
S tímto účinným pomocníkem je radost vytírat, jelikož dokáže vyčistit a vydezinfikovat jakýkoliv povrch. Vrhnout se spolu s ním můžete i skvrny na kobercích. Ty vyčistíte pomocí směsi smíchané z půl hrnku octa a dvou lžic soli, kterou nanesete na potřebné místo, necháte působit a následně smyjete teplou vodou.
 
Dejte plísni sbohem
Zde opět využijeme vinný ocet, který si dáme do rozprašovače a aplikujeme jej pravidelně na postižená místa. Plíseň by měla časem zmizet.