Produkty · 22.8.2022

V čem se to odváží?


Reality neznalý člověk by mohl lehce podlehnout mylné představě, že stačí k přepravě čehokoliv jenom libovolné minimum požadavků splňující obaly. Že se dají třeba tekutiny podle jejich objemu nalít do lahví, sudů nebo cisteren, a to ostatní se třeba dá naskládat do kartonových krabic a může se to naložit a jet.

Ovšem to neplatí vždy a za všech okolností. A jsou situace, kdy by využívání nedokonalých obalů nebylo praktické a případně by to mohlo být i na škodu věci. Kartonové krabice by například nemusely dokonale splnit svou roli obalu, kdyby promokly, nádoby a nádrže na tekutiny by zase nemusely mít ideální velikosti a rozměry a mohly by se třeba jenom komplikovaně skladovat a čistit…

lahve plast

A to znamená, že jsou i situace, kdy se musí skutečně seriózně uvažovat o tom, co se k přepravě použije za materiál. Protože potraviny, farmaceutika, nerizikové tekuté chemikálie a další výrobky někdy vyžadují i od obalů hodně vysoké kvality. Ty nelze zabalit jen tak do něčeho.

A co se v případě třeba právě tohoto často s úspěchem využívá? Bývají to například IBC nádrže. Ty jsou totiž pro přepravu různých tekutin tím naprosto nejdokonalejším. Přepravují se totiž pohodlně, jsou oceňovány pro svou vysokou hygienickou úroveň a jsou dokonce ideální i pro přepravu a skladování pitné vody, a to i v těch naprosto nejtěžších podmínkách.

prázdné lahve

A nejen to. Současně se dají podobné nádrže i skládat, je možné je vybavovat různými ventily a těsněními. A jsou tedy pro kdekoho vpravdě moderní, hygienickou a navrch i recyklovatelnou náhradou tradičních cisteren na vodu.

A stačí si tak jenom objednat nádrž optimálních rozměrů, odpovídající potřebám, a i vy můžete něco podobného mít k dispozici. A to klidně i s pestrou škálou https://www.databazeknih.cz/knihy/zit-abych-mohl-vypravet-2122 příslušenství.

A to se to potom tekuté náklady přepravují! To je něco jiného než používat cisterny či kovové a plastové barely.