Technika · 8.7.2022

Technika u nás doma

Myslím si, že v dnešní době je tolik technické vymoženosti, že by to člověk možná ani už nespočítal. Kdysi jsem taky o tom přemýšlela, co by asi bylo, kdyby se technický pokrok třeba na deset let zastavil. A dokážete si to vůbec představit? Kdyby technika nepokračovala dále a nedala? Kdyby bylo na mně, tak já bych si s tím asi dala docela velkou práci. Protože bych měla strach, co všechno moderní technika dokáže. Když se dívám třeba na souseda, jako využívá techniku a technologii, tak se mi chce někdy brečet. Mě občas přijde, že ten můj soused je úplně líný.

Technika je všude kolem nás.

On všechno má elektrické, že například trávu seká elektrickým traktůrkem, který seká sám bez pomoci člověka. Myslíte se, že tohle už je pomoc člověku anebo že to podporuje člověka v lenosti? Kolikrát, když jsem se takhle ptala své mámy, která mi řekla, že za ní tohle nebylo. A protože můj soused má něco málo přes dvacet let, takže se prý taky logicky očekává, že bude využívat moderní techniku a technologie. A i když mě ani není třicet let, tak mně se tato nová technika moc nelíbí.

Techniku má doma každý.

Raději si uklidím sama a ručně s pomocí koštěte nebo vysavače, než abych si pořídila malý vysavač, který za mě uklidí všechno sám. Já uklízím docela ráda, protože u toho mám taky pohyb, protože mám velké sklony k tloustnutí. Takže jsem opravdu ráda, za každý pohyb, který mám, takže opravdu moderní techniku nepotřebuji. Ale je taky samozřejmě technika, bez které se opravdu neobejdu. A to třeba tlakový hrnec. Nebo tak zvaný Papinův hrnec. Tohle je skvělá technika do kuchyně, bez které já už bych se asi neobešla. Lepší maso, než z Papinova hrnce opravdu není. A taky ještě musím zmínit sluchátka do uší, takové malé pecky. Protože velice ráda sportuji a musím říct, že bezdrátová sluchátka do uší jsou opravdu skvělý technický vynález. Nikde se pletou.