Společnosti · 4.12.2019

Společnost Big Hit Entertainment

Tato společnost je známa především díky úspěchům jejích umělců, avšak nejsou to pouze umělci, kteří si zaslouží pozornost veřejnosti.  Big Hit entertainment nepodniká své akce pouze v hudebním průmyslu, i když je to jejím cílem.

Koncert umělců

Big Hit byla založena 1. února 2005 Bang Si-Hyukem. Na začátku se jednalo pouze o malou společnost, u které se další růst nečekal. První skupinou, která byla pod touto společností vedena byla 8eight. 8eight byla složena ze tří členů, vydali celkem společně 10 alb, rozpadli se v roce 2014. Avšak jeden z jejích členů, a to konkrétně Lee Hyun ve společnosti zůstal a pokračuje zde svou samostatnou kariéru. Další kapelou, která debutovala roku 2012 byla dívčí kapela Glam která se ale v roce 2014 rozpadla kvůli soudům ohledně obtěžování herce členkou právě této skupinou. Dalo by se tedy říct, že společnost prováděla smůla.

Co však přišlo s novou skupinou byla i nová taktika. Když Bang Si-Hyuk vytvořil skupinu BTS, uvědomil si, že součástí umělců jsou i jejich fanoušci, a tak došlo k založení jejich twittrového účtu. Můžete si myslet, že je to docela nedůležitý krok, ale díky sociálním sítím byla zajištěna komunikace fanoušků s umělci. Po svém debutu 13.6.2013 se skupině nevedlo a jejich CEO se i jednotlivých členů ptal, zda se raději nechtějí přihlásit pod úspěšnější firmu, ti ale vždy odmítli.

Firma Bang Si-Hyuka je opravdu nevídanou společností, která se dostala z té nejmenší na jednu z největších hudebních společností světa.  Je to tak díky jak hudbě, o kterou se starají jak již producenti z Big Hitu ale i jejich zpěváci, tak jejich kontakty, které navazují jak skrz sociální média ale i přes své umělce formou různých kolaborací.
Město Soul

V roce 2019 úspěšně debutovala kapela Tomorrow x Together. Díky úspěšnému startu se dostala skoro hned na vrchol.

Big hit nehledá umělce pouze v Koreji ale všude po světě pomocí různých konkurzů. Jeden takový se uskutečnil do 27.  října 2019, jak v Americe ale i v Austrálii. Byla zde vybrána řada dívek, které budou novou nadějí firmy vyhledat další obchodní partnery a obchodní možnosti.