Společnost Big Hit Entertainment
Společnost Big Hit Entertainment
  |    4.12.2019  Společnosti

Tato společnost je známa především díky úspěchům jejích umělců, avšak nejsou to pouze umělci, kteří si zaslouží pozornost veřejnosti.  Big Hit entertainment nepodniká své akce pouze v hudebním průmyslu, i když je to jejím cílem.

Koncert umělců

Big Hit byla založena 1. února 2005 Bang Si-Hyukem. Na začátku se jednalo pouze o malou společnost, u které se další růst nečekal. První skupinou, která byla pod touto společností vedena byla 8eight. 8eight byla složena ze tří členů, vydali celkem společně 10 alb, rozpadli se v roce 2014. Avšak jeden z jejích členů, a to konkrétně Lee Hyun ve společnosti zůstal a pokračuje zde svou samostatnou kariéru. Další kapelou, která debutovala roku 2012 byla dívčí kapela Glam která se ale v roce 2014 rozpadla kvůli soudům ohledně obtěžování herce členkou právě této skupinou. Dalo by se tedy říct, že společnost prováděla smůla.

Co však přišlo s novou skupinou byla i nová taktika. Když Bang Si-Hyuk vytvořil skupinu BTS, uvědomil si, že součástí umělců jsou i jejich fanoušci, a tak došlo k založení jejich twittrového účtu. Můžete si myslet, že je to docela nedůležitý krok, ale díky sociálním sítím byla zajištěna komunikace fanoušků s umělci. Po svém debutu 13.6.2013 se skupině nevedlo a jejich CEO se i jednotlivých členů ptal, zda se raději nechtějí přihlásit pod úspěšnější firmu, ti ale vždy odmítli.

Firma Bang Si-Hyuka je opravdu nevídanou společností, která se dostala z té nejmenší na jednu z největších hudebních společností světa.  Je to tak díky jak hudbě, o kterou se starají jak již producenti z Big Hitu ale i jejich zpěváci, tak jejich kontakty, které navazují jak skrz sociální média ale i přes své umělce formou různých kolaborací.
Město Soul

V roce 2019 úspěšně debutovala kapela Tomorrow x Together. Díky úspěšnému startu se dostala skoro hned na vrchol.

Big hit nehledá umělce pouze v Koreji ale všude po světě pomocí různých konkurzů. Jeden takový se uskutečnil do 27.  října 2019, jak v Americe ale i v Austrálii. Byla zde vybrána řada dívek, které budou novou nadějí firmy vyhledat další obchodní partnery a obchodní možnosti.

5/5 - (1 vote)