Produkty · 18.7.2020

Podložka pod bazén – důležitá součást jeho výstavby

Geotextilní podložky jsou nezbytnou součástí přípravy podloží pro instalaci venkovních bazénů a vířivek. Pokládají se na upravený povrch a jejich primární funkcí je ochrana dna nádrže před poškozením.

hotelový bazén

Co můžeme od geotextilie očekávat

Kořeny a tráva – kořeny stromů a keřů a tráva mají obrovskou sílu, jen si zkuste vybavit místa, kde prorůstají skrze asfaltové chodníky nebo dlažbu. Geotextilie dokáže prorůstání rostlin zabránit. Z tohoto důvodu se také využívá i na jiných místech, než u bazénů, např. při výstavbě silnic a dálnic, železničních náspů a koridorů, kde je třeba zpevnit terén a zabezpečit jej před padajícími kameny a sesuvy půdy.

Tvrdost zeminy – další funkcí geotextilní podložky je snížení tlaku zeminy na povrch dna nádrže. Pokud není zemina komplexně homogenní, a liší se svým složením na různých částech plochy, geotextilie dokáže tyto rozdíly vyrovnat.

lehátka u bazénu

Plísně a hniloba – živnou půdou pro tyto organismy je vlhko a teplo a takové podmínky se tvoří i při kontaktu dna bazénu se zemí. Podložka pod bazén Chlorito je prodyšná a nepodléhá plesnivění ani hnilobě, tím pádem brzdí jejich množení a napadání dna bazénu, což je důležité hlavně tehdy, je-li nádrž zazimována, anebo se jedná o sezonní rozebíratelný bazén.

Zdravotní nezávadnost – neobsahuje žádné toxické chemikálie a lze ji použít i v místech, kde dochází k průniku bazénové vody na ostatní části zahrady. Nezpůsobuje alergie ani žádné jiné zdravotní problémy, mohou se jí dotýkat i malé děti. Neobsahuje ani abrazivní částice, které jsou obvykle součástí laminátových tkanin.

Důležitá je i správná aplikace podložky, svou funkci bude plnit jen tehdy, bude-li terén dostatečně upraven, zbaven ostrý kamenů i oblázků, zbytků zdiva a stavebního materiálu a dalších nežádoucích předmětů. Výrobky se dodávají na trh buď přímo určené pro jednotlivé tvary bazénů, anebo jde o návin na roli o určité šířce. Každopádně je vhodnější použít pro tyto účely výrobek z jednoho kusu, než jej nastavovat.