Produkty · 13.7.2020

Řezání pilovým kotoučem

Pilový kotouč je nepostradatelný pro speciální zařízení, jež jsou určeny pro řezání kovu nebo dřeva, přičemž se liší spousty důležitými parametry.

Řezání pilovým kotoučem

Vybírejte pečlivě

Dobrá pila je zapotřebí u hobby i profesionálním využití, protože řezání materiálu je prostě naprosto základním prvkem. Aby pila správném fungovala, tak je pro ni zapotřebí zakoupit vhodný pilový kotouč. Prvním problém je volba šířky, protože tenký kotouč řeže rychle a přesně, ale zase toho tolik nevydrží a po chvíli se zahřeje. Nejlepším volnou je většinou pro řezání určitého materiálu dané tloušťky zvolit střední tloušťku. Při volbě průměru nemusíme nic řešit, protože se musíme řídit údajem výrobce.

zuby pilového kotouče

Naopak volba materiálu kotouče je už větší oříšek. Zde záleží zase na využití, protože produkt může být celý třeba ze slinutého karbidu, nebo může mít jen upravené zuby. Když už jsme u těch zubů, tak pokud chcete nádherné řez, tak volíme velký počet zubů, což je vykoupeno pomalejším řezání. Zuby můžou být pro optimální řezání i různě tvarovaný a nakláněny, takže i při specifické výrobě není pro zakoupí správný pilový kotouč na kov https://www.i-nastroje.cz/Pilove-kotouce-c22_298_2.htm.

Stroje

K řezání kovu je zapotřebí spolehlivý stroj, jenž nebude mít s Vaším typem práce vůbec žádný problém. Jestliže si takový chcete zakoupit, tak rozhodně nevybírejte jen podle ceny, protože klíčové jsou pro nás důležité parametry. Nejprve je nutné rozhodnout k jakému účelu pila bude a jak intenzivně bude muset pracovat. Při sériové výrobě, kdy jede celou směnu se opravdu vyplatí vědět co za stroj kupujete.

stolní pila

Při řezání železa je velice používaná stolní pila, jenž funguje podobně jako okružní. Hlavním nástrojem je kotouč, který vykonává hlavní práci, a proto je taky důležité kupovat správně a kvalitní kotouče. Ten se točí v opravdu vysoké rychlosti a díky tomu je zaručen hezký řez. Vůbec nejčastěji se k pohonu využívá elektromotor, protože tento druh pohonu je ze všech nejvýhodnější. Samozřejmě při výběru je zapotřebí se dívat i na maximální průřez daného materiálu, schopnost pracovat v sériové výrobě, spolehlivost, výkon, kvalita řezu a další.