Nezařazené · 12.6.2019

Nejlepší nezávislá kina v Miláně

Beltrade

Toto kino sídlí v bývalém kostele a je pravděpodobně tím nejkrásnějším kinem v Miláně. Nachází se na periferii v mladé a kreativní čtvrti Pasteur. Bylo založeno v roce 2013 a bylo jedním z prvních kin ve městě věnovaných projekcím v původním jazyce. Management kina bojuje za malé distribuční společnosti, což mu dává flexibilitu pro promítání také nezávislých filmů. Svá místa zde mají ovšem i mainstreamové filmy jakým byl například vítězný oskarový film Tři Billboardy za Ebbingem. Kino Beltrade je také známé svými akce, které se obvykle konají ve spolupráci s místní komunitou – bary, obchody a školami.

audrey hepburn herečka

Kino Mexiko: Dům Rocky Horror

Kino Mexiko se nachází v módní čtvrti Zona Tortona a v Miláně je známé již od roku 1976. V tomto roce zde započala tradiční páteční projekce hudebního hitu Rocky Horror Show. Od roku 1981 byla projekce doprovázena živým divadlem. V 70. letech se v kině promítá směs současných tradičních italských a mezinárodních filmů. Cinema Mexico je také součástí milánské iniciativy Sound &Motion Picture – skupiny kin, která se věnuje jeden den v týdnu filmům v jejich originálním jazyce. V kině Mexiko je to každý čtvrtek.

pomalované zdi

Il Cinemino

Nachází se v dobře udržovaném Porta Romana a je filmovým klubem, který provozuje kulturní asociace Sei Seneca, s cílem vytvořit živé místo setkání pro milovníky filmu. Kino má jednu malou promítací místnost a bar inspirovaný 70. léty. Program je neuvěřitelně pestrý a to hlavně dobrým výběrem drobných inscenací, nezávislých filmů, dokumentárních filmů, animací a krátkých filmů, ale i zcela běžných žánrů. Pravidelně například zahrnují filmy pro děti. Program není striktně časově omezen, takže si můžete vychutnat i promítání věcí, které jste poprvé zmeškali. Jelikož je Il Cinemino filmovým klubem, předtím než si zakoupíte vstupenky je třeba zakoupení členské karty, která stojí pouhých 5 EUR na celý rok (pro děti zdarma) a je možno zakoupit ji online. Běžně jsou všechny filmy promítány v původním jazyce s italskými titulky, s výjimkou prvního odpoledního promítání pro děti, které je v italštině.