Společnosti · 5.11.2019

Hračky z dřevěného masivu jsou vhodné i pro nejmenší děti

Cílem každé hračky pro děti včetně těch nejmenších batolat a miminek https://www.chytraliska.cz/kategorie/drevene-hracky-pro-nejmensi-a-miminka/papousek-na-zaveseni/ je být zdrojem zábavy, ale také inspirovat ke kreativnímu myšlení a tvůrčí činnosti. Regály obchodů s tímto sortimentem se dnes doslova propadají pod tíhou různých elektronických mechanismů a stavebnic, ale velké oblibě se poslední době těší pravé a nefalšované dřevo. Nelze jej ničím nahradit, ani zaměnit, a za dobu stovek let nikdy nevyšlo z módy.
dřevěný houpací koník

Současný životní styl

Návrat k přírodě, obnovitelné zdroje energie, přirozené výživové směry a materiály, které nezatěžují životní prostředí, je moderní životní styl, jemuž se lidé věnují v mnohem větším měřítku, než kdykoli v historii. Novodobý trend se projevil i ve zvýšeném zájmu o dřevěný masiv, který dobře vypadá, snadno jej sladíte v bytovém prostoru s podlahovou krytinou a malbou, a do této kategorie lze zařadit i hračky pro naše ratolesti.

S dřevěnou certifikovanou hračkou jsou děti v bezpečí

Opracování dřeva se sice nemůže vyrovnat výliskům z plastických hmot, které se vstřikují pod tlakem do forem, kde mohou dát vyniknout drobným detailům, což je markantní zejména u výrobků pro modeláře, ale lakované dřevo se lépe udržuje v čistotě. V ostrých hranách, záhybech a dělicích rovinách plastů se hromadí nečistoty a v případě polyvinylchloridu (PVC) musíte důvěřovat údajům na etiketě, že se jedná o skutečně zdravotně nezávadný výrobek.barevné dřevěné figurky
S dřevem vstupuje do hry jeho přirozenost, povrchová úprava je natolik precizní, že si děti nemohou zadřít třísku, většinou se jedná o tvrdé dřevo, a na mnoha místech se nesetkáte s ostrými hranami. Nátěrové hmoty se používají na bázi polyuretanových laků, a musí splňovat požadavky stanovené evropským nařízením EN 71-3. Nakupujte ovšem výrobky ve specializovaných obchodech, nikoli ve stánkovém prodeji, kde jsou výrobky ze dřeva nabízeny jako dekorativní předměty, nikoli hračky pro děti.