Mobil · 8.6.2022

Mobil a závislost

Myslím si, že mobilní telefon by v dnešní době chtěl už úplně každý. Anebo ho vlastně už má. A já, abych se vám přiznala, tak si absolutně nedokážu představit den, že bych neměla mobilní telefon. Teď jsem na telefonu opravdu závislák. Ale abych taky pravdu řekla, tak se nestydím za to, že na mobilním telefonu potřebuji být každý den, protože jsem na mobilním telefonu opravdu závislá. Vždyť co je na tom špatného? Být závislá na mobilním telefonu? Myslím si, že tohle nic špatného není. Každý člověk má svoje pro a proti a taky svoje záliby anebo závislosti a zrovna si myslím, že mobilní telefon a závislost není absolutně nic, za co by se měl člověk stydět. Sice ano, jsem na mobilním telefonu opravdu každý den a taky tam alespoň hodinu denně hraji hry, ale to přeci vůbec nevadí. Pokud dotyčný člověk nezanedbává svoje povinnosti, tak to vůbec nevadí.

 
Mobil je moje záliba.
 

Já mám syna, o kterého se pravidelně starám. A taky mám práci, a ještě k tomu brigádu. Všechno zvládám, a to předtím taky uklidím domácnost nebo navařím oběd. A když mám čas, tak si občas cvičím anebo hraji hry na mobilním telefonu. Mě to prostě baví. Myslím si, že každý člověk má své koníčky a záliby, které si pěstuje a je prima, že to dělá.

Mobil má mnoho lidí.

Protože pouze jenom odreagováním se u svého koníčku se člověk může dokonale oddychnout, protože ho to baví a odpočine si. A já si skvěle odpočinu u svých mobilních hlavolamů a her, protože práce na mobilním telefonu a hry mě opravdu baví a nestydím se za to. A navíc podle mého názoru si mnoho lidí hraje počítačové a taky mobilní hry, ale třeba se stydí jenom o tom mluvit a nechce si to přiznat. Třeba moje máma taky hraje počítačového Maria a taky na mobilu hraje různé kostičky, když třeba čeká v čekárně u lékaře. Každý člověk má něco, ale třeba se za to stydí. Jen je mnoho lidí, kteří o tom nechtějí mluvit.