Produkty · 28.11.2020

Krásný lak vozidla


Lak karoserie dělá vůz krásným, a proto si zaslouží patřičnou péči, kdy zůstane stále hezky. Rozhodně prospěje parkování alespoň pod střechou.

Krásný lak vozidla

Starejte se o něj pravidelně

Když se podíváme na vůz, tak obrovskou roli na jeho vzhled hraje roli kvalita, a hlavně vzhled laku. Jestliže si koupíme nový vůz, tak je lak krásný a lesklý, přičemž v našem zájmu je udržet jej v takovém stavu. Na lak totiž působí po celý rok nějaké negativní vlivy, přičemž mezi ně si můžeme zařadit například listí a pyl ze stromů, posypová sůl, odlévající kamínky, nečistoty na silnici a další věci. Velkým plusem je, když auto nemusí stát na ulici, kde na něj praží slunce či prší.

lak auta

Četnost umývání musíme přizpůsobit aktuálnímu stavu, ale není dobré nechávat například sůl na voze delší dobu, protože neustále negativně působí. Pokud vůz myjete sami, tak nejprve vše spláchněte, potom umyjte houbou se speciálním přípravkem, utřete třeba jelenici a po uschnutí napastujte. Při mytí pod vysokým tlakem nestůjte příliš blízko a nepoužívejte moc velký tlak. Leštění a ochrana laku je skutečně velmi důležitá, aby povrch vydržel hezký.

Schovejte auto

Na náš vůz působí venku hned řada negativních vlivů. Je tomu samozřejmě přizpůsobeno, ale třeba po stání někde na sídlišti bude za 20 let samozřejmě lak po známce používání a nemůžeme ho srovnávat s novým. Když stojí totiž vůz neustále venku, tak na něj působí sluneční záření, listí, květy, pyl, déšť, sůl a mnoho dalších vlivů. Nedej bože můžou přijít i větší kroupy, které udělají do karoserie nepříjemné důlky, kdy oprava není úplně levná.

podlažní parkoviště

A proto je obrovská výhoda mít kam auto schovat. U lidí, kteří bydlí na sídlišti je to větší problém, ale zkuste se poohlédnout po nějaké garáží. Rodinné domy s pozemkem to mají jednodušší, protože pokud je pozemek dostatečně velký, tak si na něm můžete postavit garážové stání ve formě přístřešku pro auto. Ten je z velmi pevné dřevěné konstrukce, a proto nebude problém zvolit solidní střechu. Pod takovým přístřeškem je lak a celkově vůz v mnohem lepším výsledkem.