Společnosti · 20.9.2020

Jižní Morava pěšky i na kole!

Tento nádherný kus naší země skýtá nespočetně nádherných míst, jež rozhodně stojí za to vidět. Morava se hodí pro rodinnou dovolenou, aktivní sportování rekreaci, ale také pro relax a odpočinek. Nádherné vinice a malebná příroda přímo vybízejí k dlouhým procházkám, při kterých si skvěle vyčistíte hlavu a skvěle si odpočinete.

červené a bílé víno

Kde se ubytovat?

Jak je již zmíněno výše, na Jižní Moravě se nachází opravdu mnoho překrásných míst, takže máte spoustu možností, kde se ubytovat. Výhodou je rovněž to, že téměř v každém městě se nachází vlaková stanice, takže se pomocí vlaku můžete pohodlně dopravovat mezi jednotlivými městy.

Lednice je krásné město, kde se nachází proslulý státní zámek Lednice s přilehlou zámeckou zahradou. Samotné město rozhodně také stojí za navštívení. Ve městě se nachází spoustu možností ubytování, například spa hotel lednice nabízí služby na té nejvyšší úrovni. Nejenže se zde nachází skvělá restaurace, ale také hotelový welness, kde si můžete po dlouhé procházce či projížďce na kole parádně odpočinou a zrelaxovat. Mějte však na paměti, že toto město je obecně turisty velmi hojně vyhledávané, takže je dobré ubytování zarezervovat s velkým předstihem.

Co vše zde můžete zažít?

Během dovolené na Jižní Moravě byste měli rozhodně absolvovat návštěvu vinných sklepů s následnou degustací vína. Věřte, že sklípky mají neopakovatelnou atmosféru a spousta vinařů zde rovněž nabízí možnost posezení, takže si zde můžete dopřát například zážitkovou večeři. Kromě vína nabízí tato oblast rovněž mnoho historicky významných míst, které byste rovněž měli vidět, jako příklad lze zmínit Janův hrad, na který můžete narazit při cestě do již zmíněného města Lednice.

degustace vína

Neobvyklou podívanou nabízí například obec Vrbice, kde se nacházejí několika patrové vinné sklepy. Panuje zde velmi příjemná a přátelská atmosféra, která přímo vybízí k tomu dát si skleničku vína a zároveň se kochat nádherným pohledem na zdejší krajinu.