Zdraví · 6.11.2021

Bylinky ke zdravé léčbě

ZDRAVÍ je pro nás důležité, proto zahrnujeme do svého života BYLINKY, které jsou pro nás prospěšné. Nejen, že jsou zajímavé svými účinky, ale na pěstování nikterak náročné. Jestliže patříte mezi ty, co raději upřednostňují léčbu přirozenou cestu, je to ta nejvhodnější a nejzdravější varianta. Všichni používáme určité BYLINKY v kuchyni, ale známe i jejich blahodárné účinky? Nebo je používáme automaticky, protože do daného jídla patří a víc se o to nezajímáme.

MAJORÁNKA ZAHRADNÍ

Je běžnou BYLINKOU v kuchyni, pro přípravu tučných jídel, polévek. MAJORÁNKA ZAHRADNÍ, je prospěšná pro podporu našeho trávení. Můžeme z ní uvařit i čaj nebo ji najdeme v BYLINKOVÝCH čajích.

BAZALKA PRAVÁ

BAZALKU PRAVOU spíše spojujeme s kořením, které přidáváme do salátů nebo na ryby. Rozhodně Vás překvapí, že se přidává do čajových směsí. Účinkuje na podporu tvorby mateřského mléka, podporuje trávení a snižuje plynatost.

KOPŘIVA DVOUDOMÁ

I když ji na zahradě nevidíte rádi, ponechejte si ji pro případnou potřebu. KOPŘIVA DVOUDOMÁ, se přidává do směsí na očistu organismu. Působí protizánětlivě. Výrobci přírodních mýdel, ji využívají jako barvivo.

Heřmánek pravý

HEŘMÁNEK PRAVÝ

Výborná BYLINKA, kterou můžete použít u dětí, které mají onemocnění dýchacích cest, dokonce i při obtížích se zácpou. Dále se květy HEŘMÁNKU PRAVÉHO přidávají do směsí proti poruchám menstruace, mají uklidňující účinky. Další významnou roli hrají při nachlazení.

LEVANDULE LÉKAŘSKÁ

S aromatickou BYLINKOU se na našich zahrádkách setkáte poměrně často. Příznivě působí proti bolesti hlavy, psychické únavě a proti nachlazení. Přidává se do polštářku, pro lepší spaní. Je součástí kosmetických přípravků na pleť, tělo i do koupelí. Možné využití je i při inhalaci.

Pole s levandulí lékařskou

JAHODNÍK OBECNÝ

Plody jsou sice plné vitamínů, ale účinek mladých jarních lístků, je z lékařského hlediska velmi prospěšné. Čistí organismus. A spolu s listy OSTRUŽINÍKU A MALINÍKU, patří JAHODNÍK k náhražce pravého čaje.

MĚSÍČEK LÉKAŘSKÝ

Patří mezi jednoletou BYLINKU, která má desinfekční a protizánětlivé účinky. Oceníte ji při onemocnění, typické pro zimní období.

MEDUŇKA LÉKAŘSKÁ

Jestliže máte problémy s usínáním, MEDUŇKA LÉKAŘSKÁ je pomocnice, která Vás příjemně uklidní. Pomůže Vám k uzdravení při chřipce a viróz. Naleznete ji i v kosmetických přípravcích.

ROZMARÝN LÉKAŘSKÝ

Pomáhá k prokrvení organismu a stimuluje mozkovou činnost. ROZMARÝN oceníte při bolestech hlavy a při psychickém vyčerpání.

BEZ ČERNÝ

Posiluje pružnost cév a působí na oběhovou soustavu. Snižuje teplotu, proto je vhodný při nachlazení. Je silně močopudný, proto příznivě pomáhá při léčbě revmatismu a otoků.

Jestli nějakou BYLINKU vlastníte na zahrádce, víte jaké má široké využití. Od různého onemocnění, si můžete ulevit díky BYLINKÁM, které jsou přírodní cestou, zdravé léčby.