Produkty · 4.1.2020

Amazon Echo

Reproduktor, který je zároveň „osobním asistentem“ je ovládaný hlasem. Stačí se tak zeptat na otázku, která vás zajímá a Alexa vám odpoví. Můžete poslouchat rádio, vaše oblíbené album nebo audioknihu. Je nutné si ovšem zřídit učet za měsíční poplatek, přičemž prvních 30 dní je zkušebních, zdarma. Amazon Unlimited Music je prakticky konkurence dnešního Spotify či Apple Music. Vybrat se dá ze tří tarifů od 2,49 euro do 8,99 euro za měsíc. Při poslechu pak můžete vybírat ze 40 milionů skladeb.
hlasové ovládání domácnosti
A jak tedy vlastně tento reproduktor funguje? Úplně jednoduše si můžete Amazon Echo objednat online a dorazí na Vaši adresu. Po obdržení je nutné zařízení zapojit. Zároveň je třeba si nainstalovat aplikaci Amazon Alexa na svůj mobilní telefon, skrze kterou pak propojíte reproduktor s vaší wifi. Samotné používání je už jednoduché. Teda za předpokladu, že ovládáte alespoň základy angličtiny. Tento chytrý válec totiž stále ještě nerozezná český jazyk. Ptát se můžete na cokoliv. Alexa zodpoví jakoukoliv vaši otázku. Jaké bude počasí? Kdo byl první muž na měsíci? Proč je obloha modrá? Zeptat se můžete i na to jaké jsou novinky ve světě a spustí se vám zprávy.
Velmi oblíbenou a využívanou funkcí tohoto produktu je také časovač a kalendář. Alexa vám připomene, že máte za deset minut vypnout troubu, zalít kytky či vyřídit telefonát.  Také si můžete přidávat položky na nákupní seznam a už nemusíte hledat kam jste seznam položili.
Amazon Echo se dá propojit s jednotlivými zařízeními ve vaši domácnosti a vy pak pomocí hlasových pokynů můžete ovládat světlo v domě, nastavení teploty radiátorů nebo dokonce uzamknout vchodové dveře od bytu atd.
Amazon Echo reproduktor
V neposlední řadě také můžete hlasově ovládat váš mobilní telefon. Posílat zprávy, vytočit číslo, nebo si přehrát zprávy ze záznamníku.
Možná se vám to už zdá být přehnané a říkáte si na co něco takového potřebujete? Pokud se ale rozhodnete tento reproduktor vyzkoušet, určitě ho velmi oceníte.