Produkty · 24.4.2023

3 věci, které se změní při nástupu vašeho potomka na střední školu

Přestup ze základní školy na tu střední je určitě výrazným a důležitým mezníkem v životě každého dítka. Ať už se dostalo na gymnázium, obor s maturitou nebo učiliště, začíná se nová kapitola jeho života, která ve většině případů určí směřování vašeho potomka i na trhu práce. Pro dítě se tak změní mnoho věcí, ale co nejvýrazněji pocítíte právě vy?

Dívka na schodech

Nákupy učebnic

Na základní škole jste se pravděpodobně setkali jen s nákupy některých pracovních sešitů a učebnice vám byly školou dodány. Na střední škole však na učebnice, jež vypůjčuje škola, rovnou zapomeňte. Všechny učebnice budete muset kupovat a ano, někdy se nejedná o úplně nejlevnější kusy knih. Proto zkuste alespoň některé z nich sehnat v bazaru nebo se poptat starších studentů.

Nové možnosti zápisů

Na střední škole dítě také získá velkou volnost při tvorbě poznámek. Najdou se samozřejmě učitelé, kteří vydají přesné pokyny, jiným je ale úplně jedno, zda dítě píše do sešitu, na papír nebo na notebooku. S poslední možností sice dnes přichází mnoho žáků, připravte se ale poté na to, že zcela jistě vzroste spotřeba barev do tiskáren a kancelářských papírů.

Školní chodba

Změna denního režimu

Zvykli jste si na to, že vaše dítě je každý den doma v brzkém odpoledni, protože neoblíbené „odpoledko“ má jen jednou týdně? Většina rodičů se při nástupu dítěte na střední školu bude muset právě v této oblasti smířit s velkou změnou. Odpoledních vyučování totiž výrazně přibude a v případě, že dítě do školy k tomu dojíždí, možná se bude vracet domů ještě později než vy. Někteří teenageři také okamžitě po svém návratu vyrazí ven s novými kamarády, jiní mají náladu odpočívat a najdou se i tací, kteří ihned zaboří hlavu do učebnic. Nástup dítěte na střední školu není sice nic hrozného, někdy se však na začátku můžete setkat s několika problémy. Ty však určitě s trochou úsilí zvládnete.