Miluj sám sebe
Miluj sám sebe
  |    5.12.2021  Láska

Sebeláska. S tímto tématem se v posledních letech roztrhl pytel. Možná vám to celé tohle téma může připadat klišé. Není tomu tak. Je dobře, že se o selflove začalo v takovém měřítku mluvit. Abyste mohli někoho milovat, musíte prvně milovat sebe. Je to tak. Pokud nemilujete sebe, nemůžete milovat někoho jiného.

buď svůj! miluj se!

Jak se naučit mít rád? Pár tipů, jak se to naučit a být šťastnější!

  1. Přestaňte se poměřovat s ostatními! To že vám nejde určitá činnost a někomu jinému jde, je naprosto v pořádku! Je to i naopak. Vy v něčem vynikáte a zase někomu jinému to nejde.

Porovnávání však není úplně zakázáno. Můžete se porovnávat! S kým? S vašim minulých já. Zjistíte, v čem jste se zlepšili a budete na sebe pyšnější!

  1. Zapisujte si každé ráno, za co jste vděční, například za jídlo, střechu nad hlavou, zdravé děti, netoxický vztah. Určitě není od věci si napsat, v čem jste zrovna vy výjimeční.
  2. Meditace – pouhých dvacet minut denně vám může absolutně pomoct s negativní energií. Meditace pomáhá duševní rovnováze, sebevědomí, soustředění se – nenecháte se jen tak něčím vyrušit.
  3. Pohyb je klíč. Lidé se často hýbou jenom z toho důvodu, že chtějí vypadat po dobře a mít dobrou fyzičku. Nezapomínejte na to, že pohyb působí pozitivně na naši mysl. Necítíte-li se nejlíp, běžte do fitka, běhat nebo třeba jen tak na procházku. Pusťte si nějaký zajímavý poučný podcast a máme to 2v1!
  4. Obklopujte se lidmi, kteří mývají podobné myšlení. To znamená žádnými negativními bručouny, kteří jejich energii budou přenášet na vás. Budete-li dělat vše výše zmiňované, ale budete se obklopovat nevhodnými lidmi, bude vám to k ničemu. Lidé, kterými se obklopujeme na nás působí více, než si myslíme.

dřevěné srdce

Jakmile budete mít u všech těchto bodů fajfku, znamená to, že jste na dobré cestě a začínáte se mít rádi. Jste na dobré cestě i k tomu milovat někoho jiného!