Online · 23.8.2018

Hypotéka bez dokládání příjmů

Přemýšlíte o vlastním domě nebo bytě, ale nedaří se vám dát dohromady dostatečnou částku financí? Rádi byste si vzali nějaký úvěr, ale obáváte se, že neprojdeme kvůli potvrzení o výši platu? V takových případech může být řešením hypotéka bez dokládání příjmů.

peníze

Asi si každý pod tímto pojmem představí, že nemusíte mít vůbec žádný příjem a peníze i přes to dostanete. Není to však tak, protože peníze v každém případě potřebujete, abyste měsíčně zvládali úvěr splácet.

V první řadě je potřebné zvážit, jestli potřebujete úvěr bezúčelný či účelový, který je určený pouze na bydlení. Můžete si tedy v prvním případě žádat o hypotéku americkou, která je určena na cokoliv a v tom druhém případě o klasickou verzi, kterou můžete financovat pouze nákup, stavbu či rekonstrukci bydlení.
Dále je důležité splnit podmínku, která spočívá v zástavě nemovitosti. Ať už půjde o produkt bankovní či nebankovní, u hypoték je nutná zástava nemovitosti.
A teď co se týká těch příjmů. Možná je na trhu pár takových společností, které doložení příjmů nepožadují, ale může se jednat o nešťastnou lichvu, která vás může stát hodně peněz a ještě dostat do složité situace a dluhové pasti.

Proto je nutné si pečlivě společnosti vybírat a vědět to, že příjem obvykle je potřebné nějakým způsobem doložit za určitých podmínek.
Může se stát, že příjmy máte, ale nemáte možnost je doložit. V takovém případě záleží na tom, jestli jste podnikatel, pracujete na černo nebo jednoduše jiné důvody, ale jste aktivně pracující či podnikající. V takovém případě může do spoludržení vstoupit další účastník, který se za vás zaručí jako spoludlužník a prokáže svoje příjmy.

kalkulačka

Dále se můžete prokázat daňovým přiznáním, podnikatelským záměrem, fakturami, zisky a podobně.
Následně je již pouze na dané společnosti, jak se k vašemu případu postaví a jestli bude dokazování dostatečné a vy vhodný kandidát na získání daného úvěru.